זוסמנוביץ' ושות' משרד עורכי דין

Certified image

דורג ברשימת 30 המשרדים המובילים בייצוג בעלי דירות 2018 CitySquare

0 בניינים באיכלוס
1 בניינים בהיתר
27 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מזוסמנוביץ' ושות' משרד עורכי דין ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו

האג’נדה שלנו

האסטרטגיה - העמדת בעלי הדירות במרכז

בגיל 36, עו"ד אלעד זוסמנוביץ מנהל משרד בוטיק המלווה פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, אך מקפיד על ייצוג בעלי דירות בלבד. "אנו עובדים בשיטות עבודה חדשניות בתחום ובעלי הדירות אוהבים את האקטיביות, היצירתיות והחדשנות שלנו", הוא אומר | יובל גמליאל ...

בגיל 36, עו"ד אלעד זוסמנוביץ מנהל משרד בוטיק המלווה פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, אך מקפיד על ייצוג בעלי דירות בלבד. "אנו עובדים בשיטות עבודה חדשניות בתחום ובעלי הדירות אוהבים את האקטיביות, היצירתיות והחדשנות שלנו", הוא אומר | יובל גמליאל

אם יש משהו שהבחירות המוניציפליות האחרונות לימדו אותנו, הוא שגיל המועמד הוא רק מספר. כך, ברשויות רבות נדחקו הצידה "דינוזאורים" ששלטו בעיר במשך עשרות בשנים ואת מקומם החליפו ראשי ערים צעירים בגילאי 30-40, שוודאי יזרימו דם חדש וצעיר למסדרונות העירייה. הדבר לא תקף כמובן רק לעולם הפוליטי ודוגמא טובה לכך היא עו"ד אלעד זוסמנוביץ, בעל משרד עוה"ד זוסמנוביץ ושות', שכבר בגיל 36 הצעיר יחסית הינו בעל ניסיון רב-שנים ומנהל משרד בוטיק המלווה פרויקטים רבים של התחדשות עירונית בהיקפים נרחבים ביותר.

ניסיון שלא יסולא בפז

"עד לפני קצת יותר משנה כיהנתי כעו"ד שותף באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בתחום המקרקעין, שם ניהלתי, ייצגתי והוצאתי לפועל עשרות פרויקטים עם אלפי דיירים", הוא מספר, "אני אמנם צעיר בגיל, אך הספקתי לעבוד במשרד הזה גם כשותף וגם בתפקידים בכירים וצברתי ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית. זהו ניסיון שלא יסולא בפז, שאין להרבה עורכי דין ותיקים, בין השאר בליווי פרויקטים של פינוי-בינוי מהגדולים בארץ עם מאות יחידות דיור להריסה והקמת אלפי יחידות דיור חדשות".

מהו המוטו שליווה אותך עם הקמת המשרד העצמאי שלך?

"חרטתי על דגלי להתמקד בייצוג בעלי הדירות על מנת למנוע מצבים של ניגודי עניינים, שכן זהו תחום שבו קל ונגיש לחצות את הקווים. בעלי הדירות זכאים למישהו שישמור על האינטרסים שלהם במסירות ונאמנות. המשרד דוגל בהעמדת הלקוח במרכז, בשירות חסר פשרות, והכל בנועם ובמתן הרגשת שייכות לכלל בעלי הדירות בפרויקטים השונים. אני גאה על כך שתוך פרק זמן יחסית קצר, אנו מייצגים ומלווים  בהצלחה בעלי דירות בעשרות פרויקטים בכל רחבי הארץ בערים כגון תל-אביב, חיפה, בת ים, הרצליה, רמת גן, חולון, גבעתיים, פתח תקווה ואפילו אילת. כמו כן, שמנו במשרד דגש מיוחד על אזור דרום תל-אביב, אשר לפי דעתי הינו בעל פוטנציאל כלכלי בלתי רגיל שטרם מומש".

מהי האסטרטגיה שלך בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית?

"האסטרטגיה של המשרד היא קבועה וברורה - העמדת בעלי הדירות במרכז, יחס אישי לכולם. אנו פועלים להקמת נציגויות בעלי דירות המוכרות על-ידי כלל הדיירים בפרויקטים ומולן מרכז העבודה. לאחר מכן אנו מבצעים בדיקות היתכנות לכל פרויקט, בהתאם להוראות הרשות המקומית, ומכינים לבעלי הדירות תוכניות ראשוניות בסיוע משרדי אדריכלים מהשורה הראשונה, העובדים איתנו יד ביד. בשלב הבא אנו עורכים התמחרות בין יזמים ובעזרת הניסיון והידע המצטבר שלנו אנו מייעצים לבעלי הדירות אילו פרמטרים עליהם לבחון בעת בחירת היזם הראוי והמתאים ביותר לביצוע הפרויקט".

מהי הנקודה החשובה ביותר בעיניך בכל פרויקט?

"מבחינת בעלי הדירות, נקודת ההתחלה היא הקריטית ביותר. מהרגע הראשון, עוד לפני שמתקשרים עם יזם ומקבלים החלטות בנוגע לפרויקט, חובה להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע מנוסים, בראשם עורך הדין, על מנת לבצע את התהליך בצורה טובה ולבנות את הפרויקט בתבונה מהשלב הראשון. חשוב להימנע מהתחייבויות מיותרות ליזמים ספציפיים, שמנצלים את חוסר ההבנה או הידיעה של בעלי הדירות. המדינה אמנם חוקקה חוקים, שמטרתם לעזור ולהגן על בעלי הדירות, אבל אנו עדיין עדים למצבים כאלו מדי יום.

"כמו כן, עורך הדין הנבחר חייב להיות בעל הבנה רחבה בתחום ההתחדשות העירונית ולא רק בעל הבנה נדל"נית כללית, שכן מדובר על עסקאות שונות לגמרי במהותן מעסקאות מכר רגילות. הדבר בא לידי ביטוי במיוחד בכל הקשור לערבויות הפרויקט ולהגנות המשפטיות על בעלי הדירות. עורכי דין העוסקים בעסקאות נדל"ן שגרתיות, כמו עסקאות מכירת דירות ומגרשים, או קבוצות רכישה, לא תמיד מכירים את הדקויות הקשורות בפרויקט התחדשות עירונית והתנאים המיוחדים הקשורים בו".

מהם החסמים העיקריים העומדים בפני יישום הפרויקטים האלו?

"יש מספר חסמים מהותיים. האחד הוא בעלי דירות שחוששים מהפרויקט עצמו. לרוב זה נובע בעיקר מחוסר ידע וברגע שמציגים להם את ההליך כמו שצריך, החששות שלהם לרוב מתפוגגים. חסם נוסף נובע מבעלי דירות שמנסים לקבל יותר מאחרים. זה חסם שנפוץ בפרויקטים והפתרון הוא לחשוף את כל הקלפים ולעבוד בשקיפות מלאה מול כל בעלי הדירות. עקרונות השקיפות והשוויוניות הם עקרונות חובה בפרויקטים אלה ובעזרתם אפשר לנטרל המון בעיות. כמובן שמלבד בעלי הדירות יש את החסמים של המדינה עם שינויים רגולטוריים תכופים, ורשויות מקומיות אשר מסרבלות, מעכבות ומקשות על ניהול ההליכים.

מנצלים את יתרון הגיל

לאור ניסיונו המקצועי הרב וההכרה לה הוא זוכה בשטח, עו"ד זוסמנוביץ משמש גם כמרצה בטכניון ובפורומים נוספים בתחום יזמות נדל"ן והתחדשות עירונית. "אני אמנם צעיר בגילי, אבל יחד עם זאת אני בעל ניסיון מצטבר ארוך שנים", הוא מדגיש, "זה מעניק לבעלי הדירות את ההרגשה והביטחון שעומד מאחוריהם איש מקצוע מנוסה ויותר מזה - בן אדם. אנו מנצלים את יתרון הגיל ועובדים בשיטות עבודה חדשניות בתחום ומשדרים אווירה צעירה ומשוחררת יותר ובעלי הדירות אוהבים את האקטיביות, היצירתיות והחדשנות שלנו, ולראייה, כמות הפרויקטים החדשים שמצטרפים לקהל לקוחותינו הגדל מיום ליום. שיטות העבודה שלנו מאפשרות להוציא לפועל פרויקטים שעל פניהם נראים לאנשי מקצוע אחרים כמסובכים, או בלתי-אפשריים, ואנו מצליחים לקדם אותם וליצור פרויקטים איכותיים, תוך הענקת מלוא השירות המקצועי ללקוחותינו".

מי אנחנו

contactor image
אלעד זוסמנוביץ' עו"ד (צילום: אורטל בן יוסף)

מפת פרויקטים של זוסמנוביץ' ושות' משרד עורכי דין

close window icon
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.