לוגו יזם

פרידמן, יקותיאל, אינגביר משרד עורכי דין

Certified image
נוף עירוני

דורג ברשימת 30 המשרדים המובילים בייצוג בעלי דירות 2018 CitySquare

אייקון בניין 2 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 6 בניינים בהיתר
אייקון שכונה 14 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מפרידמן, יקותיאל, אינגביר משרד עורכי דין ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מלווים דיירים עד לקבלת המפתח

עו"ד גיא יקותיאל, שמשרדו צבר ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית, קובע כי עוה"ד של הדיירים חייב להיות בעל ניסיון אמיתי בהובלת פרויקטים ובעל היכרות מעמיקה של נבכי התחום  | ...

עו"ד גיא יקותיאל, שמשרדו צבר ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית, קובע כי עוה"ד של הדיירים חייב להיות בעל ניסיון אמיתי בהובלת פרויקטים ובעל היכרות מעמיקה של נבכי התחום  | יובל גמליאל

 

"רוב השחקנים בתחום ההתחדשות העירונית עליהם ניתן למנות את היזמים, הקבלנים והרשויות המקומיות, הם שחקנים חוזרים, שמתמקצעים בתחום יותר ויותר ככל שעובר הזמן. מצד אחד הדבר גורם לכך שהיום קל מתמיד ליזום ולבצע פרויקטים של תמ"א-38 או פינוי-בינוי, אך יחד עם זאת עדיין קיים גורם אחד שהוא מעין חוליה חלשה מאחר והוא אינו מקצועי ואינו בעל ידע בתחום כמו שאר השחקנים וגורם זה הוא הדיירים", כך אומר עו"ד גיא יקותיאל, שותף מייסד ומנהל תחום המקרקעין במשרד עוה"ד פרידמן, יקותיאל, אינגביר.

לדברי עו"ד יקותיאל, עניין זה בולט במיוחד נוכח העובדה שגורלם של הפרויקטים האלה קם ונופל פעמים רבות על מידת מעורבותם של הדיירים, בעלי זכויות הבנייה בפרויקט, ועל מידת התמסרותם להליך. מחד, הדיירים הינם "החוליה החלשה" בקרב כל השחקנים הקשורים לפרויקט ומאידך, ובו בזמן, הם גם החוליה העוצמתית והחשובה ביותר, שכן מידת גיבושם ומוכנותם להליך יגזרו את גורל הפרויקט. יתרה מזאת, בעלי הדירות הם הגורם היחיד שלא ניתן להחליפו ובלעדיהם לא קיים פרויקט.

על רקע עובדות אלה והתמורות שחלו בשוק עם השנים, נדרש היום, יותר מתמיד, כי עורך הדין של הדיירים יהיה כזה שהדיירים יוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות, בעל ניסיון אמיתי בהובלת פרויקטים החל מהשלבים המקדמיים ועד לסיומם המוצלח והיכרות מעמיקה של נבכי התחום. ישנה כמובן חשיבות גדולה שעוה"ד המייצג דיירים יכיר ויבין את צרכי הדיירים, הקשיים והחששות המלווים אותם בבואם להתקשר בהסכמי הפרויקט. ניתן לומר שעורך הדין צריך להיות  מעין "רועה" עבור הדיירים ולהובילם בביטחה למחוז חפצם.

הגנה מקסימלית לדיירים

משרד עוה"ד פרידמן, יקותיאל, אינגביר פועל כמשרד עצמאי מאז שנת 2000. במשך השנים צבר המשרד, בראשותו של עו"ד גיא יקותיאל, ניסיון רב במגוון רחב של נושאים בתחום המקרקעין - החל מהסכמי מכר, דרך ליווי קבלנים, הסכמי קומבינציה, וכמובן בנושאי התחדשות עירונית לרבות עסקאות פינוי-בינוי ותמ"א-38.

ניסיונו של עו"ד יקותיאל בתחום ההתחדשות העירונית מתחיל כבר בשנת 2008 כאשר תחום התמ"א עוד היה בחיתוליו. בשנה זו ריכז את תחום התמ"א-38 עבור חברת אשדר והיה אחראי על ליווי וחתימת עשרות הסכמים. מאז צבר עו"ד יקותיאל ניסיון רב בתחום, הן בייצוג יזמים וקבלנים והן בייצוג בעלי דירות. המשרד מטפל כיום הן בפרויקטים של חיזוק בניינים והוספת קומות (תמ"א-38 "רגיל"), פרויקטים של תמ"א-38 תיקון 2 והן בפרויקטים של פינוי-בינוי - בהם נהרס הבניין הקיים ומוקם תחתיו בניין חדש. במסגרת זו אחראי המשרד על עשרות פרויקטים של הריסה ובניה הן בתל-אביב והן מחוצה לה, ומסר כבר עשרות דירות לדיירים מאושרים.

בתחום הפינוי הבינוי המשרד מעורב בפרויקטים של פינוי-בינוי ביהוד, קריית אונו, וכן במתחמי פינוי בינוי ביפו (באמצעות עזרה וביצרון), פתח תקווה ובמתחמים נוספים בתל-אביב, באזור התחנה המרכזית ושכונת נווה כפיר. עו"ד יקותיאל הינו חבר בוועדת המקרקעין של לשכת עורכי הדין ובתת-הועדה לענייני תמ"א-38 ואף היה מעורב בחלק מהליכי החקיקה בתחום לאור ניסיונו והבנתו את הצרכים בפועל. הוא גם כותב מאמרים רבים בנושא פינוי-בינוי ותמ"א-38, ומנהל פורומים לדיירים בנושא תמ"א-38 והתחדשות עירונית.

"אנו מלווים במשרד דיירים ויזמים כאחד והדבר מעניק לנו את היכולת לראות את התמונה במלואה על-ידי כך, בהתחשב במאזן הכוחות המתקשרים ובנתוניהם האובייקטיביים של הפרויקטים, לייצר הסכמים טובים, ישימים ונכונים לצרכי הצדדים, והכל תוך הקניית הגנה מקסימלית לדיירים. יתרה מכך הזמינות והשירות לדיירים הם נר לרגלינו", מוסיף עו"ד יקותיאל. "לכל הדיירים בפרויקטים שלנו יש את מספר הנייד שלי והם מתייעצים ומדברים איתי בכל זמן. חשוב לנו שהדייר ידע שיש לו תמיד כתובת לפנות אליה ושאני כעורך הדין שלו דואג לשמור על האינטרסים שלו".

מקצועיות חסרת פשרות

עד היום ליווה המשרד דיירים בעשרות פרויקטים במרכז הארץ. עדות טובה לערך המוסף שהמשרד מעניק לדיירים, הינה בחירתו כמשרד מומלץ על-ידי חברת עזרה וביצרון לפרויקטים של פינוי-בינוי ותמ"א-38 בעיר תל-אביב-יפו ובחירתו כאחד מ-30 משרדי עוה"ד המובילים בייצוג דיירי התחדשות עירונית, על-פי סקר שערך מדריך סיטיסקוור שיצא לאור על-ידי דה מרקר.

"בכל פעם שאני נפגש עם דיירי בניין חדש והם שואלים אותי על איזה יזם או קבלן אני ממליץ עבורם, אני מציע להם לבקש ממנו מספרי טלפון של לקוחות - דיירים קודמים שייתנו להם חוות דעת אובייקטיבית. בדומה לכך, גם כאשר אני נפגש עם דיירים לפגישת היכרות ראשונית והם שואלים על ניסיוני והיתרונות שלי עבורם, אני מפנה אותם לדבר עם דיירים בעשרה בניינים לפחות בהם ליווינו ואנו מלווים אותם בתהליך המורכב. אני מאמין מאוד בפסוק 'יהללך זר ולא פיך' וכך אני נוקט מול כולם".

מהו "האני מאמין" של המשרד?

"זה אמנם יישמע קצת קלישאתי, אבל ה'אני מאמין' שלנו הוא מקצועיות חסרת פשרות לצד שירותיות מלאה. מבחינתי שני הדברים האלה הם המאפיינים הקריטיים של המשרד ואלה הם גם הגורמים להצלחתו וצמיחתו".

מי אנחנו

תמונה יזם
גיא יקותיאל עו"ד (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
תמר אינגביר עו"ד (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של פרידמן, יקותיאל, אינגביר משרד עורכי דין

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.