לוגו יזם

שי הררי, משרד עו"ד

Certified image
נוף עירוני

דורג ברשימת 30 המשרדים המובילים בייצוג בעלי דירות 2018 CitySquare

אייקון בניין 0 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 2 בניינים בהיתר
אייקון שכונה 2 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות משי הררי, משרד עו"ד ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

שקיפות מוחלטת לדיירים לכל משך הפרויקט

"אני דוגל בלשטוח את האמת כפי שהיא, מבלי לעגל פינות או לכופף את העובדות, גם אם היא לא תהיה בדיוק מה שהדיירים ירצו לשמוע", אומר עו"ד שי הררי ומספר על פרויקט פינוי בינוי בו הוא מייצג קרוב ל-100 דיירים. "כשהדיירים שאלו תוך כמה זמן הפרויקט יקרום עור וגידים,...

"אני דוגל בלשטוח את האמת כפי שהיא, מבלי לעגל פינות או לכופף את העובדות, גם אם היא לא תהיה בדיוק מה שהדיירים ירצו לשמוע", אומר עו"ד שי הררי ומספר על פרויקט פינוי בינוי בו הוא מייצג קרוב ל-100 דיירים. "כשהדיירים שאלו תוך כמה זמן הפרויקט יקרום עור וגידים, השבתי שהוא יארך בין 4.5-6 שנים. הדיירים התעקשו על לוחות זמנים יותר טובים, וציינו שלא יהססו לפנות לעו"ד אחר.אני התעקשתי לדבר בכנות ולומר את האמת, למרות שהיא לא מצאה חן בעיניהם. זו המציאות, אנחנו חיים בעולם של אילוצים, ובגלל שאכפת לי מהדיירים שלי, חשוב לי שהם יבינו את התהליך לעומקו. זו הסיבה שאני מקפיד על שקיפות מוחלטת לדיירים לכל משך הפרויקט". 

משרד עו"ד שי הררי מתמחה בהתחדשות עירונית - תמ"א 38, פינוי בינוי ועסקאות מורכבות במקרקעין. כמי שמכיר את התחום מראשית דרכו, עסקת התמ"א הראשונה שעשה עו"ד הררי הייתה כבר ב-2009. המשרד מתמחה בליווי דיירים ויזמים, לא באותה עסקה, כמובן. עניין זה תורם לו להבין ולהכיר את התחום על שלל היבטיו. לדבריו, מה שמבדל אותו משאר המשרדים בתחום הוא מידת ההשקעה שלו בכל אחד מהפרויקטים. "זה המקצוע שלי וזה מה שאני טוב בו. אגן על כל דייר בכל מאודי, אהיה זמין עבורו בכל רגע, ואבצע כל משימה עד להשלמתה", אומר עו"ד הררי, "הרי בסופו של דבר, כל החוזים די דומים זה לזה, אף אחד לא ממציא מחדש את כללי המשחק. הדרך שבה הדברים נעשים היא זו שקובעת את הצלחת הפרויקט. ההצלחה נמצאת בפרטים הקטנים, צריך לשים את הפוקוס עליהם".

מה הפקטור הכי חשוב בחתימת חוזה?

"אין ספק שערבויות ולוחות זמנים חשובים, אבל מה שקובע הן התוכניות עצמן. הן אלו שמגדירות את הפונקציונליות והשווי של הדירה, לכן חשוב מאוד לבחון אותן היטב. מטרתו של הדייר בהתחדשות עירונית היא להשיג דירה בעלת ערך רב יותר הן מבחינת שווי והן מבחינת פונקציונאליות. יש חשיבות רבה לכך, שהדיירים יהיו מעורבים בהליכי התכנון. משום שלאחר שבניית הדירה הושלמה, אם היא לא תוכננה נכון, והיא לא תענה על צרכי הדיירים, הם לא ייהנו ממנה ולא השיגו את מטרתם הסופית". 

מה ההבדל בין ייצוג דיירים לייצוג יזמים?

"כולם חושבים שייצוג יזם דורש בפועל הרבה יותר עבודה, אבל לדעתי זה רחוק מלהיות נכון. כשאתה מייצג יזם, אתה עובד מול אדם אחד. לעומת זאת, בפרויקטים מורכבים, צריך לייצג עשרות דיירים ואף יותר מכך.אם ניקח, לדוגמא, פרויקט בסדר גודל בינוני, של 100 דיירים לערך, צריך לקחת בחשבון שלכל דייר יש את הרצון שלו, את ההבנה שלו ואת עולם המושגים שלו, ולי כעו"ד יש את הניסיון והידע להתנהל מול כל אחד ואחד מהם. המשרד שלי מייצג דיירים בפרויקט תמ"א 38/2 בתל אביב, ושם יש מעין קיבוץ גלויות, מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כולה בבניין אחד. אני משוחח עם כל אחד מהדיירים באופן שבו הוא מבין, על פי תרבותו ושפתו. מסביר לכל אחד ואחת את החוזה, ומוודא שהם הבינו את כל הסעיפים והאותיות הקטנות. ייצוג דיירים הוא משימה ארוכת טווח, שנמשכת שנים רבות. כעו"ד, צריך להבין את זה ולהיות בנוי לזה. עלינו תמיד לזכור, שדייר הוא לא רק כתובת. צריך לשים אותו במרכז, להבין לעומק את הצרכים שלו, ולעשות הכול על מנת שכל אלה יקבלו מענה."

מי אנחנו

תמונה יזם
שי הררי עו"ד (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של שי הררי, משרד עו"ד

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס