לוגו יזם

RB רדיאנו בטאט ושות' עורכי דין

Certified image
נוף עירוני

דורג ברשימת 30 המשרדים המובילים בייצוג בעלי דירות 2018 CitySquare

אייקון בניין 3 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 10 בניינים בהיתר
אייקון שכונה 21 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מRB רדיאנו בטאט ושות' עורכי דין ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

פתרון מקיף ללקוחות

בנוסף להתמחותו בתחום ההתחדשות העירונית, משרדם של עוה"ד גיא בטאט ואורלי רדיאנו מתמחה גם במיסוי מקרקעין וכך מעניק פתרון מקיף ללקוחות בנושא המיסוי, אשר עשויות להיות לו השלכות כלכליות משמעותיות | יובל גמליאל אנחנו מאמינים שההתחדשות העירונית, מעבר לערכיה החשובים בחיזוק בניינים ישנים...

בנוסף להתמחותו בתחום ההתחדשות העירונית, משרדם של עוה"ד גיא בטאט ואורלי רדיאנו מתמחה גם במיסוי מקרקעין וכך מעניק פתרון מקיף ללקוחות בנושא המיסוי, אשר עשויות להיות לו השלכות כלכליות משמעותיות | יובל גמליאל

אנחנו מאמינים שההתחדשות העירונית, מעבר לערכיה החשובים בחיזוק בניינים ישנים מפני רעידות אדמה, מיגון הבניינים באמצעות תוספת ממ"דים ושדרוג חברתי-כלכלי לבעלי הדירות, היא בעיקר מתנה שהמדינה נתנה לאזרחים בחינם ועל אלה הזכאים לקבלה, לחבק אותה בשתי ידיים, כי היא תשפר את חייהם לאין ערוך, ללא כל הוצאה כספית מצידם", כך אומר עו"ד גיא בטאט, שותף במשרד עוה"ד רדיאנו-בטאט, אשר הוקם בשנת 2010 על-ידו ועל ידי שותפתו עו"ד אורלי רדיאנו.

להתגבר על נקודות תורפה

השניים מתמחים בתחום הנדל"ן, בדגש על התחדשות עירונית, והם בעלי ניסיון מצטבר של כ-12 שנים בליווי פרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א-38.  מלבד התמחותם זו הם עוסקים גם בליווי משפטי של עסקאות נדל"ן לכל סוגיהן וכן במיסוי מקרקעין. "בכל הנוגע להתחדשות עירונית, אנו מייצגים בעלי דירות כמו גם יזמים וכך אנו מכירים את שני הצדדים של העסקאות ותמונת המאקרו הזו נותנת לנו את היכולת לדעת מהם התנאים הנכונים והנחוצים למימוש העסקה, מה שמביא בסופו של יום לעסקה הטובה ביותר לכולם ובעלת סיכוי גבוה יותר למימוש", אומר גיא בטאט.

"במה שקשור לליווי עסקאות נדל"ן באופן כללי, הרי שאנו מייצגים לקוחות בעסקאות של קניית ומכירת דירות, נכסים מסחריים ומגרשים, עסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה וכיוצ"ב. היתרון הגדול שלנו בתחום הוא העובדה שאנו מתמחים גם במיסוי מקרקעין וכך אנו נותנים פתרון מקיף ללקוחותינו בנושא החשוב של המיסוי אשר עשויות להיות לו השלכות כלכליות משמעותיות. מעטים המשרדים שיש להם את ההתמחות המשולבת הזו גם בנדל"ן וגם במיסוי".

יש לנקודה הזו חשיבות מיוחדת בפרויקטים של התחדשות עירונית?

"ודאי. כבר בשלב המשא ומתן ליזמים יש בדרך כלל יועץ מיסוי, אך לבעלי הדירות אין ליווי שכזה. התוצאה היא שיש מקרים נקודתיים בהם בעלי הדירות יכולים להיפגע מכך ונדרשים לתכנון מס פרטני לשמירה על זכויותיהם".

האם להיותכם משרד בוטיק ולא פירמה גדולה יש יתרון בעיניך?

"כן. במשרדים גדולים ובינוניים העבודה מתבצעת בצורה רוחבית – כלומר, יש עורך דין מוביל, שמבצע את הקשר הראשוני עם בעלי הדירות, אך לאחר מכן הוא הופך למשני ומי שמובילים בפועל את הליווי המשפטי הם עורך דין זוטר במשרד ו/או מתמחה. אצלנו לעומת זאת, אותו עורך דין מטפל בכל עסקה מתחילתה ועד סופה כך שלרשות בעלי הדירות עומד עורך דין עם ניסיון רב בתחום, אשר מכיר את הפרויקט על בוריו ולכל שלביו, שליווה מספר רב של עסקאות ויודע כיצד להתגבר על נקודות תורפה ואיך להימנע מנקודות כשל מלכתחילה. עם הזמן הבנו עד כמה זה מגביר את תחושת האמון של בעלי הדירות בפרויקט, מסייע לקצר את התהליך ומוביל לתוצאות טובות יותר תוך שמירה על  האינטרסים שלהם".

 מה האני מאמין של המשרד?

"אנו מאמינים במתן שירות קפדני ואישי לכל אחד מלקוחותינו, תוך שקיפות מלאה ושיתופם בכל התהליך. עניין זה מקבל משנה תוקף בפרויקטים של התחדשות עירונית בהם יש להקפיד על שקיפות בין בעלי הדירות ולמנוע מצב בו חוסר השקיפות יגרום לפגיעה בפרויקט. כל בעלי הדירות אצלנו יודעים תמיד מה כל השכנים מקבלים כך שאין הפתעות שיכולות לגרום לבלימת התהליך כפי שקרה לא מעט פעמים".

דרושים מסלולים ירוקים ליזמים

נכון להיום המשרד מלווה מספר רב של  פרויקטים להתחדשות עירונית, על סוגיהם השונים, בשלבי ביצוע ותכנון שונים (רבים מהם הסתיימו בהצלחה וכבר מאוכלסים). מבין הפרויקטים הייחודיים בהם מטפל המשרד ניתן לציין פרויקט תמ"א חיזוק ועיבוי בהרצליה, בו הדיירים החליטו להפוך ליזמים בעצמם ולחסוך עלויות. "מדובר על תהליך מורכב יחסית בגלל שבעלי הדירות הינם יזמי הפרויקט בעצמם. בהרבה מקרים בהם ניסו בעלי הדירות ליזום בעצמם את התהליך, התהליך כשל, אבל בסיוענו הצמוד בפרויקט המדובר הם כבר נמצאים בתוך תהליך הבנייה", מספר עו"ד בטאט.

פרויקט ייחודי נוסף אותו מלווה המשרד הינו פרויקט של תמ"א חיזוק ועיבוי  לבניין רכבת בתל-אביב עם שבע כניסות ו-104 דירות קיימות. "רישומית זהו בנין אחד, אבל בפועל מדובר על משהו מורכב הרבה יותר, בגלל ההיקף החריג של בעלי הזכויות", הוא מסביר.

"עוד פרויקט בולט הוא פרויקט פינוי-בינוי רחב היקף בשכונת כפר גבירול ברחובות במסגרתו יפונו וייהרסו כ-400 דירות ישנות והמשרד מטפל כעת בהחתמת בעלי הדירות על החוזה מול היזם."

לא אחת אנו שומעים על פרויקטים שנתקעו מסיבות אלו ואחרות. מהם החסמים הנפוצים המעכבים את הבנייה? 

"ראשית, החסם התכנוני - יש הרבה אי-ודאות בתחום והפרויקטים נתונים לשינויים מאוד תדירים מצד הרשויות המקומיות, שמשנות את דעתן והנחיותיהן תוך כדי תנועה ממש. לעיתים זה מגיע למצבים בהם לא ניתן ליישם את ההסכמות החוזיות בין הצדדים בשל דרישת הרשויות, כך שצריך להיכנס למשא ומתן מחודש. הדרך לפתור זאת היא על-ידי יצירת כללים ידועים מראש ואף אחידים בין הרשויות השונות. חסם נוסף הוא החסם הבירוקרטי - ישנן הרבה מערכות רגולטוריות בתחום הזה, שלא תמיד מתואמות ביניהן, עניין שמעכב את מתן ההיתרים לביצוע הפרויקטים. הפתרון לכך הוא הפנמה מצד המדינה בערך האסטרטגי החשוב של ההתחדשות העירונית ומשכך - יצירת הקלות רגולטוריות או מסלולים ירוקים ליזמים שעומדים בדרישות".

מה החזון שלכם? 

"היעד שלנו הוא להמשיך להיות משרד עו"ד מוביל בתחום ההתחדשות העירונית ולקדם את יישומם ומימושם של פרויקטים להתחדשות עירונית במבנים רבים ככל הניתן

 

מי אנחנו

תמונה יזם
גיא בטאט עו"ד
תמונה יזם
אורלי רדיאנו עו"ד

מפת פרויקטים של RB רדיאנו בטאט ושות' עורכי דין

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.