לוגו יזם

עו"ד אומיד ושות'

Certified image
נוף עירוני

דורג ברשימת 30 המשרדים המובילים בייצוג בעלי דירות 2018 CitySquare

אייקון בניין 3 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 9 בניינים בהיתר
אייקון שכונה 0 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מעו"ד אומיד ושות' ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

התחדשות עירונית כמהפיכה חברתית

עו"ד יוסי אומיד מאמין, כי שבירת מעגל הקסמים של העוני בישראל עוברת דרך התחדשות עירונית שמייצרת מהפכה חברתית. משרד עוה"ד שהוא עומד בראשו מייצג...

עו"ד יוסי אומיד מאמין, כי שבירת מעגל הקסמים של העוני בישראל עוברת דרך התחדשות עירונית שמייצרת מהפכה חברתית. משרד עוה"ד שהוא עומד בראשו מייצג אך ורק בעלי דירות ומתמקד בפינוי-בינוי של השכונות המוזנחות במרכז הארץ - מיפו ד' בתל-אביב, דרך דורה בנתניה ועד שכונה ד' בבאר-שבע | יובל גמליאל 

 

שינוי חברתי באמצעות התחדשות עירונית. זוהי האג'נדה של עו"ד ונוטריון יוסי אומיד, בעלים ומנכ"ל של משרד עוה"ד אומיד ושות' מראשון לציון, אחד מהמשרדים המובילים והייחודים בישראל בתחום ההתחדשות העירונית. "כבר למעלה מעשור, שמשרדנו מלווה התחדשות עירונית, בפריפריה החברתית-גיאוגרפית של מדינת ישראל", אומר עו"ד אומיד, "המשרד מתמחה בהובלת פרויקטים גדולים ומורכבים של פינוי-בינוי, בשכונות מגורים הנמצאות אמנם במרכז הארץ, אך אלה הן שכונות עם אוכלוסייה מחתך סוציו-אקונומי נמוך. אלה המקומות הקשים, בהם באמת נדרש להשיג שינוי חברתי אמיתי, באמצעות תהליכי התחדשות עירונית".

לדבריו, השינוי שעוברת משפחה בהתחדשות עירונית הוא משמעותי ביותר. מדובר בשינוי עמוק בהיבט כלכלי מעמדי וחברתי גם יחד. "בשלב שהפרויקט יוצא לפועל, וללא כל השתתפות כספית מצד הדיירים, דירות מוזנחות וקטנות ששוות במקרה הטוב 700-800 אלף שקלים, מגיעות לערך כלכלי של שני מיליון שקלים ויותר. שינוי זה, בנכס היקר ביותר לאדם, מעלה את כל בני המשפחה בכמה שלבים בסולם הכלכלי-חברתי, ומשפיע רבות על ביטחון בני המשפחה, על הדימוי העצמי שלהם ועל היכולת להתקדם ולהצליח בחיים".

מתי התגבשה אצלך ההכרה החברתית שמלווה את עבודתך ?

"אני ואשתי גדלנו בעיר שדרות. עיירת פיתוח לשעבר עם אוכלוסייה במצב סוציו-אקונומי נמוך. שם התגבשה אצלנו ההכרה, כי צריך לשבור את מעגל הקסמים והעוני, שאלפי משפחות חיים בו כיום במדינת ישראל. גם ברמת המשפחה הגרעינית, אני ורעייתי, ביחד עם ארבעת ילדינו, שימשנו במשך שמונה שנים, כמשפחה אומנה לעשרה בני נוער בסיכון, שבאו מרקע סוציו-אקונומי קשה ביותר".

להעצים ולחזק את תושבי השכונות

מתוך תפיסתו של עו"ד אומיד, כי השינוי העמוק בחיי התושבים, יעלה ויצליח רק כאשר פני השכונות ישתנו, מתמקד המשרד במתחמי פינוי-בינוי עצומים בגודלם, כמו שכונת יפו ד' בתל-אביב, שכונת ג'סי כהן בחולון, שכונת קריית משה ברחובות, שכונת רמת אליהו בראשון לציון, שכונת הקטמונים בירושלים, שכונה ד' בבאר-שבע ושכונת דורה בנתניה. יתרה מכך, המשרד נבדל משאר משרדי עורכי הדין, בכך שהוא מייצג אך ורק בעלי דירות, ללא ייצוג של קבלנים ויזמים.

"על אף שרוב השכונות הנ"ל ממוקמות גיאוגרפית במרכז הארץ, הרי שהן מנותקות מהמרכז בכל הקשור לחיי החברה, הכלכלה והתרבות", הוא מסביר. "מדובר בשכונות אשר תושבים רבים בהן לא השתלבו בפיתוח הכלכלי-חברתי, שעברו מרכזי הערים בישראל לאורך השנים. המטרה האידיאולוגית של משרדנו, היא להעצים ולחזק את תושבי אותן שכונות. משרדנו בחר במתכוון, לייצג דיירים בלבד, מתוך הבנה כי ייצוג משותף של דיירים ושל יזמים מוביל לניגודי עניינים ואינטרסים, אשר פוגע בדיירים ובהצלחת התהליך".

מה המשמעות הכלכלית של ההחלטה ללוות ולייצג משפטית רק דיירים?

"מדובר בהחלטה קשה מבחינה כלכלית. רוב משרדי עורכי הדין מייצגים הן יזמים והן דיירים. אנו החלטנו להיות בצד אחד של המתרס, להיות נאמנים לדיירים בלבד, לשמור ולייצג את האינטרסים של הדיירים בלבד. כבר בראשית דרכנו, קיבלנו במשרד החלטה אסטרטגית ללוות ולייצג דיירים בלבד. זה 'האני מאמין' שלנו. מהמקום הזה אנו מקדמים פרויקטים ומצליחים בעשייה שלנו בכל מקום".

תקדים בתחום ההתחדשות העירונית

מהם הפרויקטים הבולטים שלכם נכון להיום ?

"יש לנו פרויקט עצום בגודלו בשכונת ג'סי כהן בחולון. השכונה ממוקמת בסמוך למחלף יוספטל והיציאה מעיר חולון והיא מוגדרת כפריפריה חברתית. הגענו לשכונה כאשר אף אחד מהיזמים והקבלנים לא רצה בכלל לשמוע עליה, בגלל התדמית הרעה שיצא לה במהלך השנים. משרדנו הרים את הכפפה והחליט לעשות מהלך משנה עולם בשכונה. בתחילת הדרך ספגנו קיתונות של ביקורת. אנשים טענו שאנחנו משוגעים. אמרו לנו שאין סיכוי לקדם פרויקט בשכונה. אולם, אנחנו לא ויתרנו. דבקנו באג'נדה החברתית שלנו - לפתח ולקדם שכונות מצוקה בישראל, באמצעות התחדשות עירונית. המאמצים שלנו נשאו פרי וכיום אנו מובילים בשכונה פרויקט הריסה ובנייה של 750 דירות ישנות, ובנייה של 32 מגדלים עם כ-3,000 דירות חדשות. מדובר בשכונה שלמה שתיהרס ותיבנה מחדש בסטנדרטים גבוהים ביותר. בתוך כשנה בלבד הצלחנו להגיע למעל 85% חתימות דיירים על הסכמי פינוי-בינוי. מדובר במהפכה חברתית אמיתית, באמצעות התחדשות עירונית.

"פרויקט נוסף, אשר נחשב לפרויקט הגדול והמהיר ביותר בישראל של הריסה ובניה מחדש, הוא הפרויקט ברח' חנקין פינת סוקולוב בחולון. בפרויקט נהרסו שמונה בנייני רכבת ישנים שכללו 140 דירות ובמקומן נבנו 430 דירות חדשות. משרדנו ייצג את בעלי הדירות בלבד, מתחילת הפרויקט ועד למועד מסירת הדירות החדשות. מדובר בתקדים בתחום ההתחדשות העירונית, משום המהירות הרבה שבה הפרויקט יצא לפועל.

"בתוך שנתיים וחצי ממועד חתימת הסכמי הדיירים, התקבלו היתרי בנייה והחלו בהריסת הבניינים הישנים. מדובר במהירות שאין דומה לה בתחום. לצערנו, אנו רואים בכל יום פרויקטים במתחמים שונים, שנתקעים שנים על גבי שנים". 

מדוע אתה מגדיר את מהלך ההתחדשות באותן שכונות כמשנה חיים, הרי בסופו של דבר מדובר על שדרוג הדירה ולא יותר מכך ?

"לצערנו הרב, בחברה הישראלית, כמו במקומות אחרים בעולם, אדם נמדד ומתויג פעמים רבות בהתאם למקום מגוריו, על בסיס התפיסה השטחית - 'אמור לי היכן אתה גר ואומר לך מי אתה'. מקום מגורינו פעמים רבות משפיע על רבדים שונים בחיינו. לדוגמא, בחירת בני זוג, מקום עבודה, צריכת תרבות ופנאי ועוד. באופן אישי, אני גדלתי בעיר שדרות, וכשהגעתי לאוניברסיטת תל-אביב, לאחר שהשלמתי בגרויות ורציתי ללמוד משפטים, שאלו אותי: 'איפה זה שדרות?'. ההרגשה שקיבלתי הייתה ששדרות ותל-אביב הם שני עולמות נפרדים. לצערי, לאורך השנים הבנתי כי הפערים בין הפריפריה למרכז לא הולכים וקטנים, אלא רק הולכים ומתעצמים. לפיכך, שינוי מעגל הקסמים וסיוע לאוכלוסיות נכשלות, הן מטרות ראויות וחשובות ביותר בעיני.  

"אנו במשרד, הכרזנו מלחמה כנגד הפערים והתיוג הסטריאוטיפי, אשר קיימים 70 שנה בין תושבי הפריפריה לתושבי המרכז, במטרה לשבור את מעגל הקסמים של תושבי שכונות המצוקה בכל רחבי הארץ. אנו מאמינים כי ברגע שכל השכונה תעבור התחדשות עירונית, בבת אחת תדמיתה תשתנה מהקצה אל הקצה, ואותם תושבים ובני משפחותיהם יזכו לשנות את מהלך חייהם לתמיד".

לסיכום, מהו החלום שלך ?

"אנו הדור השני של העולים שהגיע לארץ בשנות ה-50' של המאה הקודמת, אשר פוזר בכל רחבי הפריפריה במדינת ישראל. יש בידינו את היכולת לעשות שינוי חברתי אמיתי, באמצעות הכלי שנקרא התחדשות עירונית. לא מדובר עוד בשינוי קוסמטי, אלא במהפכה של ממש. החלום שלי הוא להמשיך בעשייה עוד שנים רבות ולראות עוד ועוד דיירים, שלוקחים אחריות על חייהם וחיי משפחותיהם, נרתמים לתהליך, וביחד עם משרדנו, מקדמים את החלום לקבלת הדירה החדשה בבניין החדש".

מי אנחנו

תמונה יזם
עו"ד יוסי אומיד בעלים ומנכ"ל (צילום: אלעד לב)
תמונה יזם
יהונתן אומיד עו"ד (צילום: אלעד לב)
תמונה יזם
חיים טמייט עו"ד (צילום: אלעד לב)
תמונה יזם
דוד אגי עו"ד ונוטריון (צילום: אלעד לב)
תמונה יזם
זיו אומיד מנהל תחום התחדשות עירונית (צילום: אלעד לב)
תמונה יזם
כוכבה אומיד מנהלת פרויקטים (צילום: אלעד לב)
תמונה יזם
טליה תמיר מנהלת משרד (צילום: אלעד לב)

מפת פרויקטים של עו"ד אומיד ושות'

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.