לוגו יזם

יורו אפ בע"מ

נוף עירוני

ממובילי דירוג יזמי תמ"א 38 בעיר קריית אונו CitySquare 2018

אייקון בניין 3 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 4 אחרי היתר
אייקון שכונה 8 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור
אין עדיין מידע על שביעות רצון הדיירים

רוצים לקבל הצעות מיורו אפ בע"מ ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מובילים התחדשות עירונית מקומית

עם פעילות בולטת ברמת גן וקריית אונו, חברת יורו אפ, חברת בוטיק משפחתית מובילה בתחומה המתמקדת אך ורק בתחום ההתחדשות העירונית, הצליחה להזיז קדימה פרויקטים מורכבים של פינוי-בינוי  | ...

עם פעילות בולטת ברמת גן וקריית אונו, חברת יורו אפ, חברת בוטיק משפחתית מובילה בתחומה המתמקדת אך ורק בתחום ההתחדשות העירונית, הצליחה להזיז קדימה פרויקטים מורכבים של פינוי-בינוי  | יובל גמליאל

 אור שקד, מנכ"ל ומייסד יורו אפ: "כחברת בוטיק בענף, אנו בוחרים כל פרויקט ממש בפינצטה ומלווים כל פרויקט משלב הרעיון, עוד לפני הפגישה עם בעלי הדירות, ועד סופו - קבלת המפתח לדירה החדשה"

חברת יורו אפ הוקמה לפני כעשור והיא התמקדה מראשיתה אך ורק בתחום ההתחדשות העירונית, תוך שהייתה מראשוני הפעילות בתחום. החברה היא חברה פרטית ומתחילת פעילותה פעלה בשיתוף  קבוצת ההשקעות איבקו העוסקת בנדל"ן, תעשיה ושוק ההון.

מנכ"ל ומייסד החברה הוא אור שקד, מהנדס בניין שעסק שנה וחצי בביצוע פרויקטים באפריקה ובימים אלה משלים תואר שני בנדל"ן בטכניון. שקד הוא דור שלישי לקבלנים, שניצל כל זמן פנוי, כבר מגיל צעיר, לבלות באתרי בנייה, כך שאפשר לומר עליו כי יזמות ובנייה זורמים אצלו בדם. החברה מתמקדת בפרויקטי תמ"א-38 חיזוק והריסה ובנייה מחדש וכן בפינוי-בינוי, בעיקר ברמת גן וקריית אונו. התמקדות זו מעניקה היכרות טובה עם דרישות הקונים והשוק וכן את דרישות התכנון בערים אלה, מה שמזרז את קבלת ההחלטות לבחירת הפרויקט, לתמורה מירבית לדיירים -  לטובת החברה והדיירים כאחד. כלל הפרויקטים של החברה מלווים על-ידי בנקים, תוך הפקדת מלוא ההון העצמי הנדרש עוד לפני העלייה לקרקע כך שהדיירים רגועים ויודעים שהם נתונים בידיים טובות.

"כחברת בוטיק בענף, אנו בוחרים כל פרויקט ממש בפינצטה ומלווים כל פרויקט משלב הרעיון, עוד לפני הפגישה עם בעלי הדירות, ועד סופו - קבלת המפתח לדירה החדשה", מציין אור, "אנו אוהבים בעיקר פרויקטים גדולים של תמ"א-38 הריסה ובנייה ופינוי-בינוי, אך אם מגיע לפתחנו פרויקט של תמ"א-38 חיזוק-עיבוי ובינוי, שנראה לנו כמתאים לפרופיל החברה, אנו בהחלט הולכים עליו. בכל פרויקט הדיירים מקבלים ליווי מלא מאתנו עד מסירת המפתח. בשונה מעסקאות נדל"ן רגילות, כמו קניית ומכירת דירות ו/או מגרשים, בהתחדשות עירונית מדובר על עסקה רגשית יותר מבחינה פיננסית, עם מימד של אמון מלא המזכיר יחס משפחתי ממש.

"התחדשות עירונית זו בדרך כלל עסקה של פעם בחיים ואנחנו זמינים עבור בעלי הדירות, כך שיש להם כתובת אליה ניתן לפנות בכל רגע לשאלות והבהרות. בנוסף, אנו משתדלים להיות גמישים עם כל צרכי הדיירים, תוך כדי שמירה על תמורות שוות לכולם".

אור מוסיף כי, "כשאנחנו מגיעים לבחון פרויקט, אנחנו בודקים איפה יש לנו יתרון יחסי וכיצד אנו יכולים למנף את המידע שיש ברשותנו. למשל, מה אנחנו יכולים להוסיף עבור התושבים באזור כמו הוספה של גני ילדים, או הרחבת כביש והוספת נתיב. עם הידע הזה, על התשתיות במקום, אנחנו ניגשים לרשות המקומית ומציעים את 'הנדוניה' שלנו עבורה. השיטה הזו מהווה יתרון גדול עבורנו ועבור בעלי הדירות וגם מקצרת תהליכים".

פעילים בר"ג ובקריית אונו

אחד הפרויקטים הבולטים של החברה, שנמצא כעת בשלבי בנייה מתקדמים, הינו פרויקט עיבוי-בינוי ייחודי ברח' שטרן בקריית אונו. פרויקט זה כלל שלושה מבני רכבת ישנים, שנבנו לפני יותר מ-50 שנה עבור עולים וזוגות צעירים, ועקב גילם הוותיק המבנים הגיעו למצב מוזנח ורעוע במיוחד. בפרויקט היו קיימות תשע כניסות של שמונה יחידות דיור בכל כניסה, ובסך הכל 72 יחידות דיור ישנות בשטחים של 50-90 מ"ר לדירה. הדיירים, שנואשו ממצב הדירות, היו אקטיביים מאוד עוד לפני החלטת המדינה על חיזוק מבנים לרעידות אדמה ויזמו תב"ע (הוספת זכויות בנייה ויחידות דיור). לאחר שקיבלו את אישור הוועדה המחוזית לבניית הפרויקט, הם יצאו למכרז למציאת יזם לפרויקט. מטרת הפרויקט הייתה לבצע חיזוק לרעידות אדמה, תוך שיפוץ כללי לכל הבניינים, חידוש כל התשתיות ושיקום השטחים הציבוריים והסביבה, כמו גם  תוספת של כ-45 מ"ר לכל דירה.

לאחר אישור התב"ע, התכנון המפורט הועבר לידיה של חברת יורו אפ והיא אשר ביצעה אותו בפועל. על מנת לא להעמיס דירות על המרקם השכונתי, הצפוף ממילא, הוסיפה החברה מספר מוגבל של דירות חדשות, אך אלה אופיינו כדירות יוקרה ונבנו בסטנדרטים אדריכליים גבוהים במיוחד, המיישרים קו עם שכונת הווילות הסמוכה למתחם. בנוסף, החברה הוסיפה במקום חניון תת-קרקעי לרווחת הדיירים, הוותיקים והחדשים כאחד.

"ב-2016 סיימנו תהליכי עיבוי-בינוי לבניין הראשון במתחם, אשר הושלם ואוכלס. בניין שני במתחם נמצא בשלבי גמר ויימסר ברבעון הראשון של 2019 ויהווה סך של 48 יחידות מעובות ו36 חדשות בשני בניינים מתוך השלושה", מספר אור, "הפרויקט בקריית אונו קסם לנו גם עקב יוקרתה של העיר וגם עקב העובדה שהיה מדובר על חבילה בת שלושה בניינים, שיעובו אחד אחרי השני. מדובר בהיקף עבודה גדול בשלושה שלבים, פרויקט מתגלגל שבניין אחד משביח את השני והשני את השלישי. תכנון הפרויקט זכה בפרס איילון לאדריכלות אורבנית לשנת 2012".

פרויקט נוסף של החברה, הנמצא כעת בשלבי ביצוע, הוא תמ"א הריסה ובנייה ברח' יואב 34 ברמת גן, המצוי כעת בשלב השלד. במסגרתו פונו 12 יחידות דיור וייבנו במקומן 35 יחידות דיור חדשות.

פרויקטים אחרים בתחום ההתחדשות העירונית של החברה הנמצאים בשלבי תכנון כאלה ואחרים הם:  פרויקט תמ"א עיבוי-בינוי ברח' שטרן 105-109 בקריית אונו, בו הבניין השלישי ממתין כעת להחלטת וועדה ; פרויקט ברח' ארנון 3 ברמת גן, שקיבל כבר החלטת וועדה ובו מפנים 16 יחידות דיור קיימות ובונים 58 יחידות דיור חדשות ; פרויקט ברח' לב הזהב 23 ברמת גן, בו מפנים שש יחידות דיור ובונים במקומן 18 יחידות דיור חדשות המצוי בשלב בקשה להיתר ; פרויקט פינוי-בינוי איחוד של שלוש חלקות ברח' החשמונאים ברמת גן, בו מפנים 42 יחידות דיור, פרויקט שקיבל את אישור הוועדה המקומית ועובר בימים אלה לוועדה מחוזית ;  פרויקט פינוי-בינוי איחוד של שלוש חלקות ברח' באר אורה ברמת גן  בו מפנים 40 יחידות דיור קיימות ופרויקט פינוי-בינוי איחוד של שלוש חלקות ברח' הרואה ברמת גן בו יפונו 24 יחידות דיור.

להתמודד עם אי-וודאות

מה אתה חושב על יישום ההתחדשות העירונית כיום לעומת תחילת הדרך?

"ההתחדשות העירונית הולכת למקום טוב יותר מהעבר. אם לפני עשר שנים יזמים הבטיחו הרים וגבעות לדיירים ובסוף בנו את הפרויקטים על-פי ההיתר שהתקבל מהעירייה, למורת רוחם של הדיירים והיזמים, הרי שכיום הכללים ברורים יותר, יש ודאות תכנונית, הדיירים נעזרים בעורכי דין, שמאים ואדריכלים, והתמונה ברורה לכולם עוד בטרם הבנייה - מה וכמה ניתן לבנות על המגרש. מצד שני, בגלל כמות והיקף הפרויקטים לאישור יש לעיריות עומס רב. מחלקות ההנדסה לא גדלו בהתאם לצרכים והדברים מתעכבים. יתרה מכך, ישנן עיריות בהם הכללים וההנחיות משתנים חדשות לבקרים כך שתוכנית שאושרה על-ידי הדיירים יכולה להשתנות וליצור משבר אמינות בינם לבין היזם, שלו אין שליטה על החלטות העיריה. זהו, למען האמת, אחד החסמים הגדולים בתחום הזה - סביבת אי-הוודאות עימם צריכים היזמים להתמודד".

מה דיירים עדיין לא מבינים בקשר לתמורות בפרויקטים האלה?

"ראשית, שהם לא יכולים לבקש עולם ומלואו על הדירות שלהם. שנית, שלמיעוט כיום יש פחות כוח, כך שברגע שהיזם ובעלי הדירות משיגים חתימות של  80% מהדיירים אפשר להתקדם עם הפרויקט. דיירים צריכים להבין שגם אם שטח הדירה יישאר כמות שהוא, אבל עדיין הם יקבלו דירה חדשה העומדת בכל התקנים החדשים, בתוספת של מרפסת ומקום חנייה תת-קרקעי, אלה הם נכסים ששווים כסף רב. בסופו של דבר, עסקת התחדשות עירונית היא עסקת שותפות בין בעלי הדירות, שמביאים את הקרקע, לבין היזם, שמביא את הניסיון הביצועי, הידע וההון. שני הצדדים צריכים להרגיש מרוצים בסוף התהליך".

הדבר הגדול הבא

בתור דור שלישי לקבלנים, מה משך אותך לתחום ההתחדשות העירונית?

"אני מאוד מאמין בתחום ההתחדשות העירונית ואני חושב שזהו הדבר הגדול הבא בעולם הנדל"ן. במרכז הארץ (אזורי ביקוש) מהירות הנסיעה יורדת משנה לשנה בגלל תוספת מאות אלפי מכוניות חדשות לכבישים ותחבורה ציבורית מפגרת, ולדעתי יעברו שנים עד שנראה שיפור, אם בכלל. מקורות התעסוקה במרכז והאוכלוסייה הגדלה הם מתכון ברור להמשך ביקושים באזור זה של הארץ. התפיסה הזאת גם הוכיחה את עצמה במהלך השנים, כי כל מי שעוקב אחרי הפרויקטים שנבנים בעשור האחרון במרכז הארץ, יכול לראות בעיניים שמדובר כמעט תמיד על תמ"א-38 הריסה ובנייה, או פינוי-בינוי. זה נובע מההצטמצמות הדרמטית בעתודות הקרקע באזורי הביקוש במרכז הארץ, ובסופו של דבר המגמה הזו היא מבורכת, שכן היא מביאה אוכלוסייה צעירה לשכונות הוותיקות, תורמת לשיפור תשתיות והוספת מבני ציבור, ומעלה את רמת חייהן של משפחות שלולא התוכניות האלה לא היו יכולות לעשות זאת והיו נשארות באותה רמת חיים נמוכה. גם מבחינה ביטחונית והגנתית יש בכך הגיון, שכן הדירות האלה מחוזקות מפני רעידות אדמה וברבות מהן מוספים ממ"דים מפני התקפות טילים, דבר לא נדיר במחוזותינו".

מה החזון שלכם?

"להמשיך ולהיות חברת בוטיק משפחתית מובילה בתחומה, תוך למידה בלתי פוסקת, יצירתיות, אמינות ויושרה כלפי כל בעלי הדירות הלקוחות והספקים שלנו".

מפת פרויקטים של יורו אפ בע"מ

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.