יעז יזמות ובניה

Certified image

ממובילי הדירוג הארצי בתמ"א 38/2 ומדורגת בערים תל אביב, חולון ורעננה 2018 CitySquare

6 בניינים באיכלוס
4 אחרי היתר
23 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים 4.7
עמידה בלוחות זמנים 4.7
תקשורת שוטפת 4.7

רוצים לקבל הצעות מיעז יזמות ובניה ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו

האג’נדה שלנו

מתמקדים בהתחדשות העירונית בתל-אביב

לצד בנייה עבור גופים ממשלתיים, חברת יעז יזמות ובנייה, שהוקמה ב-1971, מתמקדת בפרויקטי פינוי-בינוי ותמ"א 38 בתל-אביב, שם היא גם פעילה בשימור מבנים היסטוריים | יובל גמליאל   "בעוד...

לצד בנייה עבור גופים ממשלתיים, חברת יעז יזמות ובנייה, שהוקמה ב-1971, מתמקדת בפרויקטי פינוי-בינוי ותמ"א 38 בתל-אביב, שם היא גם פעילה בשימור מבנים היסטוריים | יובל גמליאל

 

"בעוד מספר שנים קדימה, לא ייוותרו בתחום ההתחדשות העירונית יזמים שאינם קבלנים, זאת משום שהרווח היזמי בפרויקטים שכאלה לא יהיה מספק, ולכן יהיה כדאי ליזם להתחיל פרויקט אך ורק אם יוכל ליהנות גם מהרווח הקבלני", כך חוזה תומר רייפמן, מנכ"ל חברת יעז יזמות ובנייה, מחברות הנדל"ן הוותיקות בישראל הפועלת בתחום קרוב ל-50 שנה.

לדבריו, "הדרישה למבנה עסקי שכזה תגיע גם מצד הדיירים, שכן הם עצמם יבינו שיש לבחור ביזם בעל רקע ביצועי, שהרי מי שמתכנן, מנהל ואח"כ גם מבצע, עדיף לאין שיעור ממי שמתכנן את הפרויקט ללא הרקע והידע הביצועי ואז מנסה לתור אחר קבלן מבצע, שככל הנראה ייאלץ לשנות את התכנון כיוון שהבנייה עצמה מחייבת זאת".

לשקול מכרז לבחירת היזמים

חברת יעז יזמות ובנייה הוקמה ב- 1971 ע"י אברהם יקואל (קולי), שמכהן כבעלים גם כיום. עיקר פעילותה של החברה כיום הינו בפרויקטי פינוי-בינוי ותמ"א 38 בתל-אביב. בנוסף, יעז הינה חברת הבנייה של גופים ממשלתיים רבים, כגון משרד הביטחון, צה"ל, עיריית תל-אביב, עזרה וביצרון וכיוצ"ב. לחברה הוותיקה פרויקטים רבים ומגוונים ועל הייחודיים ביותר שבהם ניתן למנות את שימור מבני ה"טמפלרים" בשרונה תל-אביב, שימור "בית צעירות מזרחי" ברחוב דב הוז בתל-אביב ובניית גשר גולדה המיתולוגי בתל-אביב. במסגרת פעילות ההתחדשות העירונית של החברה בנתה החברה בחמש השנים האחרונות כ-500 יחידות דיור ועל הפרויקטים הנמצאים בתהליכים השונים ניתן למנות את פרויקט תמ"א 38 ברחוב חוני המעגל 1-3 תל-אביב.

"עולם הבנייה רווי באתגרים כלכליים וקשיים פיננסיים ובתוך כך יעז הינה חברה ותיקה ומנוסה, אשר לאורך חייה התנהלה באחריות ושמרנות יתירה, התנהלות זו אפשרה לחברה לבסס לעצמה הון עצמי המייצר יציבות ואיתנות פיננסית לעמידה באתגרים השונים", מדגיש רייפמן. לדבריו, חזונה של החברה הוא להמשיך ולהתמקד בהתחדשות העירונית בתל-אביב ככלל ותמ"א 38 בפרט, תוך שימור היותה חברה מובילה בענף התמ"א 38, בכל המדדים והדירוגים השונים".

האם אתה סבור שיש "מודל" נכון אחד לתהליך התחדשות עירונית?

"כאשר בוחרים יזם שינהל את הפרויקט בפועל צריך להימנע מ'כללי אצבע' או ממודל כזה או אחר. צריך לבדוק כמה דברים: מה הן יכולותיו הפיננסיות, כמה ניסיון יש לו ומי יהיה הקבלן המבצע. אלה שאלות שאת התשובות עליהן ניתן להשיג באופן עצמאי, אך רצוי לעשות זאת בליווי עו"ד. בהנחה שכבר נבחר כזה לייצוג הדיירים, צריך פשוט לבקש ממנו שיעשה זאת. אם בוחרים באיש המקצוע הנכון, הוא ידע לרכז ולהגיש לדיירים את כל המידע הרלוונטי על היזם.

"ככלל, מומלץ לקבל כמה הצעות שונות, או לבחון כמה יזמים, לפני בחירת איש המקצוע המתאים. בפרויקטים שונים אף מתנהל מכרז של ממש לבחירת היזם וזהו מהלך שכדאי לשקול אותו ברצינות. בדרך זו ניתן להשוות בין ההצעות ו'לחוש' מי מהיזמים מתאים יותר לפרויקט. כדאי מאוד לחייב את היזם להיות גם קבלן הביצוע, כי אם מדובר בשני גורמים שונים, תהיה תלות במערכת היחסים ביניהם ואם היא לא תהיה טובה, או שתעלה על שרטון, כל הפרויקט עלול להיות בסכנה".

תוכנית הרבעים מסדירה את התמ"א 38

מה דעתכם על יישום תוכניות ההתחדשות העירונית בארץ

"בתל אביב, בה אנו בונים, אושרו תוכניות רבעים 3 ו-4. התוכניות הללו טובות, כי הן מסדירות את הזכויות, קובעות הסדרים והגדרות בכל חלק בעיר ומייצרות תהליך תכנוני מוסדר. בניגוד לתמ"א 38 הארצית, שאין לה תוכנית מקומית, תוכנית הרבעים מסדירה את התמ"א 38 בצורה שמתממשקת עם חזות העיר.

"גם עבור הדיירים התוכנית מצוינת - היא מחדשת את הנכסים, מייצרת חניות ומשביחה את הדירות. יחד עם זאת, לתכניות הללו יש גם חסרונות. למשל, סוגיית היטל ההשבחה שעלול להיות גבוה. אבל יש עכשיו הרבה שינויים בחישוב ומסתמן שתהיה פשרה על היטל השבחה מופחת שלא מחסל את כדאיות הפרויקטים. הבעיה השנייה היא התשתיות הפיזיות של העיר - עוד אנשים ייסעו בכבישים, עוד ילדים ילכו לגנים ולבתי־הספר - ואין מקום. פרויקטים של פינוי-בינוי ותמ"א במרכז העיר מעמיסים על התשתיות הקיימות, אבל יש פתרונות.

"הרכבת הקלה עשויה להפחית את מספר המכוניות על הכביש ולכל בית ייבנו חניות פרטיות. צריך לזכור שתל־אביב היא עיר שנבנתה טלאי על טלאי, היא מאוד צפופה..".

מי אנחנו

contactor image
אברהם יקואל (קולי) בעלים ומנכ"ל (צילום: יח"צ)
contactor image
תומר רייפמן מנכ"ל (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של יעז יזמות ובניה

close window icon
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.