לוגו יזם

אוראקל יזמות נדל"ן בע"מ

נוף עירוני

ממובילי דירוג יזמי תמ"א 38 בעיר גבעתיים CitySquare 2018

אייקון בניין 5 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 2 אחרי היתר
אייקון שכונה 8 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב ירוק חצי כוכב ירוק כוכב אפור 3.8
עמידה בלוחות זמנים כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול  כוכב ירוק  כוכב ירוק 3
תקשורת שוטפת כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול חצי כוכב כחול 4.2

רוצים לקבל הצעות מאוראקל יזמות נדל"ן בע"מ ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

סטנדרט חדש של שירות

בחברת אוראקל יזמות נדל"ן מאמינים בקשר ישיר, בלתי אמצעי ורצוף עם הדיירים, תוך הקפדה על יחס אישי ומסור לדיירים לאורך כל התהליך, החל בשלבי התכנון הראשוניים ועד לאכלוס וקבלת הדירה החדשה | יובל גמליאל ...

בחברת אוראקל יזמות נדל"ן מאמינים בקשר ישיר, בלתי אמצעי ורצוף עם הדיירים, תוך הקפדה על יחס אישי ומסור לדיירים לאורך כל התהליך, החל בשלבי התכנון הראשוניים ועד לאכלוס וקבלת הדירה החדשה | יובל גמליאל

 

חברת אוראקל יזמות נדל"ן הוקמה בשנת 2008 על-ידי שלושה בעלי מניות - עדי רייסנר, עו"ד עופר רייסנר ועו"ד גדי זילברברג. החברה פועלת בתחום ההתחדשות העירונית ועוסקת בייזום וביצוע פרויקטים מסוג תמ"א-38 ופינוי-בינוי. נכון להיום, יש לחברה שישה פרויקטים שהסתיימו ואוכלסו ועוד למעלה מ-20 פרויקטים הנמצאים בשלבי תכנון וביצוע שונים. החברה פועלת בעיקר באזור המרכז – תל-אביב, גבעתיים, רמת גן והרצליה.

"חברת אוראקל שמה לנגד עיניה את איכות השירות כיעד אסטרטגי", אומר רו"ח עמית בלומנפלד, מנכ"ל החברה. "אנו מקפידים על יחס אישי ומסור לדיירים לאורך כל התהליך, החל בשלבי התכנון הראשוניים ועד לאכלוס וקבלת הדירה החדשה. אנו מתייחסים בכובד ראש לרצון הלקוחות, ומשקיעים מאמצים רבים בהיכרות אישית עם הלקוחות ועם רצונותיהם וצרכיהם. אוראקל קבעה סטנדרט חדש של שירות, המתמקד באנושיות כערך, ולכן שמה לנגד עיניה עמידה ביעדים, תוך דגש על הפרטים הקטנים. כמו כן, אוראקל מקפידה על בנייה ירוקה בהתאם לתקנים, בכל הפרויקטים בהם היא  מעורבת".

בעלי המניות של החברה עסקו ביזמות פרטית טרם הקמת החברה ושניים מבין שלושת בעלי המניות הם עורכי דין מתחום הנדל"ן. עמית בלומנפלד, מנכ"ל החברה, הוא רואה חשבון ומשפטן בהשכלתו, מרצה לחשבונאות ואף כיהן לא מעט שנים כסמנכ"ל כספים של חברה ציבורית, שעסקה, בין השאר, בנדל"ן ובמימון וגיבוש קבוצות רכישה. לפני שבע שנים מונה לתפקיד מנכ"ל אוראקל. "אנו מאמינים בקשר ישיר, בלתי אמצעי ורצוף עם הדיירים ולכן אין באוראקל גורמים המקשרים בין בעלי הדירות לבין ההנהלה הבכירה", הוא מציין, "מרגע חתימת ההסכם, בעלי הדירות שותפים בכל נושא התכנון והוצאת היתר הבנייה. יש להם קו פתוח אליי בכל נושא ואם צריך לטפל בבעיות שקיימות אני תמיד זמין. זה מגיע לרמה שדייר מתקשר אליי בשבת ומספר לי שנתקע לו התריס והדבר מטופל מיידית".

לדבריו, "אוראקל כוללת מהנדסים ומנהלי עבודה הנמצאים באתרי החברה מידי יום ונותנים פתרונות לדיירים כל אימת שמתבקש. בנוסף, יש לנו חברת ביצוע  בשם אוראקל ע.ר ביצוע המעורבת בכל הפרויקטים. אנו שמים על זה דגש רב כיוון שהמעורבות של חברת הביצוע  מטעמנו מגבירה את השליטה על איכות הביצוע בפרויקטים".

פרויקטים בהליכי תכנון וביצוע שונים

לחברה כאמור למעלה מ-20 פרויקטים, אשר חלקם אוכלסו וחלקם נמצאים כעת בהליכי תכנון וביצוע שונים, ביניהם ניתן למנות את: פרויקט סעדיה גאון 35 תל אביב - פרויקט תמ"א 38/2 הריסה ובנייה, אשר הסתיים ואוכלס, במסגרתו הקימה החברה בניין בן 16 יחידות דיור בתמהיל דירות של 2.5 חדרים, שלושה חדרים, דירות גן ודירות פנטהאוז; פרויקט המעגל 13 גבעתיים - פרויקט תמ"א 38/2 הריסה ובנייה, אשר הסתיים ואוכלס בו פינתה החברה שמונה בעלי דירות ובנתה בניין בן 29 דירות. פרויקט זה בלט מאוד לאור פרק הזמן הקצר, 5.5 שנים בלבד, שחלפו מרגע תהליך חתימת ההסכם ועד מסירת הדירות; פרויקט בן ציון ישראלי 10 בגבעתיים - פרויקט תמ"א 38/2 אשר נמצא בביצוע במסגרתו פונו עשר דירות ישנות ובמקומן ייבנה בניין בן 29 דירות;  פרויקט  מוצא 4 ברמת גן - פרויקט תמ"א 38/2 הנמצא בביצוע, בו פונו ארבע דירות ובמקומם נבנה בנין בן 20 דירות; פרויקט אבנר 3 ברמת גן -  פרויקט תמ"א חיזוק ובנייה בו הוספו חמש דירות וחודשו שש דירות קיימות. פרויקט זה הסתיים ואוכלס; פרויקט יגאל אלון 22 הרצליה - במסגרת הפרויקט נוספו שלוש דירות וחודשו שש דירות קיימות. גם פרויקט זה הסתיים ואוכלס;  פרויקט המעגל 15 גבעתיים - פרויקט תמ"א 38/2 הריסה ובנייה שנעשתה כעסקת קומבינציה עם ארבעה בעלי קרקע. בפרויקט זה נבנו 25 יחידות דיור והוא הסתיים ואוכלס; פרויקט הל"ה 11 בגבעתיים - בימים האחרונים פונו שמונה דירות ישנות ובמקומן ייבנה בניין בן 21 דירות, כאשר העבודות אמורות להתחיל במהלך החודש הקרוב.

רמת אי-הוודאות עלתה

"ההתחדשות העירונית עוברת במהלך השנים האחרונות סוג של אבולוציה", מסביר בלומנפלד. "אם בהתחלה יישום ההתחדשות העירונית היה קל וברור יחסית, גם ליזמים וגם לרשויות המקומיות, הרי שכניסתם של גורמים רבים לתחום, כמו גם הגידול החד במספר הפרויקטים הנבנים, הוביל לכך שהרשויות המקומיות לקחו צעד אחורה לצורך חשיבה מחודשת בדבר אופן יישום ההתחדשות העירונית באזור שיפוטן. כך, כל מה שהיה בעבר קל וברור הפך עם הזמן  לקשה יותר ליישום מבחינה ביצועית עם דרישות שונות ומגוונות שלא היו קיימות בעבר.

"התוצאה הישירה לתהליכים אלו היא שרמת אי-הוודאות של היזמים כיום היא כה גבוהה שכשהם מגיעים למפגשים עם בעלי דירות ומסבירים להם מה תהיה התמורה שלהם בפרויקט, יכול להגיע אחריהם יזם אחר שיציע פי-שניים, למרות שאין לו באמת מושג מה יילד יום ומה יאשרו וועדות התכנון. הדיירים עצמם שמעו סיפורים על פרויקטים שנתקעו והם מביעים את חששותיהם, ובנוסף לפעמים מבקשים תמורות גבוהות המורידות את ההיתכנות הכלכלית מבחינת היזמים. אי-הוודאות הכללית הזו גורמת לכך שבניינים רבים נשארים מוזנחים עם דירות ישנות ולא מחוזקות, וזה חבל".

מה דיירים לא לוקחים בחשבון והוא מפתיע אותם גם לאחר ביצוע הפרויקט לשמחת כל הגורמים?

"ישנם בניינים שעברו התחדשות ועל מנת לתחזק אותם לאורך שנים צריך להגדיל את גובה דמי וועד הבית, ובמקרים לא מעטים אין למשפחות הוותיקות שמתגוררות בבניין יכולת כלכלית לעשות זאת. מדובר בדיירים שהתרגלו לשלם 150 שקלים בחודש לוועד הבית ופתאום תחזוקת הבניין החדש בו הם מתגוררים עולה 400-500 שקלים לחודש. זהו הבדל דרמטי עבורם וקיים חשש שהם לא יתחזקו את הבניין כראוי והוא יתבלה מהר. אחד הפתרונות לכך, ולמיטב ידיעתי משרד השיכון והבינוי פועל לקדם זאת כעת, הוא להטיל על היזמים לשלם את וועד הבית במשך מספר שנים עבור דיירים אשר יעמדו בקריטריונים מסוימים. אם דבר זה אכן יקרה בפועל, זה יאלץ את היזמים להכניס הוצאה זו לתמחור הפרויקטים".

האם אתה סבור שהתחום התמקצע מספיק כיום בישראל?

"אני חושב שיש מספיק יזמים שהתמקצעו בתחום. באזור הפעילות שלנו ישנם לפחות 15-20 יזמים שהתמקצעו בתחום. עם זאת, לצידם של היזמים שהתמקצעו התחום פועלים עשרות רבות של יזמים שנכנסו לתחום ללא ניסיון. מכיוון שההתחדשות העירונית פועלת מזה עשור, יש לדיירים יכולת לבחון אם היזם הוא רציני ואיכותי וזאת על סמך ניסיון קודם בבניינים ובפרויקטים שהוא ביצע וסיים. זאת ועוד, ישנם כיום דירוגים של חברות יזמות ובנייה והדיירים יכולים להיעזר בדירוגים אלה על מנת לבחור את החברה היזמית שתבצע עבורם את הפרויקט".

לסיכום, כיצד אתם רואים את ההתחדשות העירונית בעוד חמש-עשר שנים מהיום? 

"ההתחדשות העירונית תתמקד פחות ופחות ברמת הבניינים הבודדים ותלך לכיוון של הריסה ובנייה של מתחמי בניינים. הדבר הגיוני מכיוון שכאשר נאחד מספר בניינים ישנים ונמוכים ונבנה במקום מגדל דירות גבוה, בשאר המגרש שיתפנה נוכל לבנות מבני ציבור, או להפוך אותו לשטח ירוק פתוח לרווחת התושבים".  

מי אנחנו

תמונה יזם
עדי רייסנר בעלים (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
עמית בלומנפלד מנכ"ל החברה (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
ואדים חיבניק מהנדס החברה (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של אוראקל יזמות נדל"ן בע"מ

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.